Görünüm menüsü içerisinde farklı alt menüler bulunmaktadır.

Temalar sekmesinde sitenizde kullandığınız aktif ve deaktif temaları görebilir, temalar arası geçiş yapabilir, tema düzenleyebilir, yeni tema yükleyebilirsiniz.

  1. Temalar Sekmesi Sitenizdeki temalara ait detay sayfasıdır.
  2. Sitenize yüklenmiş olan tüm temalar ile aktif olan temalar.
  3. Sürükle bırak yöntemi ile Yeni tema yükleme bölümü
  4. Buton ile yeni tema yükleme bölümü

Özelleştir :Özelleştir sekmesi altında canlı ön izlemeli olarak kullandığınız temadaki değişiklikleri gerçekleştirebilirsiniz. Site ismi, slogan ,renkler, logo, menüler, bileşenler gibi birçok değişikliği anlık olarak yapabilirsiniz.

Bileşenler: Bileşenler sekmesinde temanızın sidebar ( yan blok ) kısmında görünmesini istediğiniz yada istemediğiniz bloklar için düzenleme yapabilirsiniz.

Sidebar kısmı sitenizin sağ yada sol kısmında bulunan içerisinde farklı blokların yer aldığı bölümdür.

Menüler: Temamızın yapısına göre ana menü, alt menüleri ayarlayacağımız kısım. Menülerimizde istediğimiz sayfayı, kategoriyi ya da özel olarak oluşturmak istediğimiz linkleri gösterebiliriz. Oluşturduğumuz menüleri istersek bileşenler sekmesi aracılığı ile sidebar ya da footer kısmında yayınlayabiliriz.

Düzenleyici:Bu kısım temanızın dosyalarına ulaşabileceğiniz ve kodlama bilginiz var ise size özel değişikler yapabileceğiniz bölümdür. Html, css, php kullanarak arayüzünüzü(sitenin tasarımı) özelleştirebilir, php kullanarak özel fonksiyonlar yaratabilirsiniz.

 

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir